Jak dobrać kolor rolety zaciemniającej do wnętrza?

Rolety zaciemniające zaliczają się do specjalnych produktów, których głównym zadaniem jest nie tylko dekoracja okna, ale także ograniczenie dostępu światła naturalnego do pomieszczenia. Takie rozwiązanie najchętniej wybierane jest do sypialni i sal konferencyjnych, ale rolety zapewniające 100% zaciemnienia można także zamontować w salonie czy pokoju dziecięcym. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny produkt, warto rozważyć kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim, wypadałoby się zastanowić nad tym, jak dobrać kolor rolety zaciemniającej do wnętrza, jak dopasować rozmiar rolety do okna oraz na jakie dodatkowe funkcje zwrócić szczególną uwagę.

Jak zbudowana jest roleta zaciemniająca - czyli kilka słów wstępu

Jak sama nazwa wskazuje, wszystkie rolety zaciemniające powinny gwarantować 100% zaciemnienia. Wybór dobrego jakościowo produktu, który został zaprojektowany z dbałością o każdy detal i dobór odpowiednich materiałów, sprawi, że rolety będą sprawdzać się w swojej roli. To właśnie dlatego też, podczas wybierania takich akcesoriów okiennych trzeba sprawdzić mechanizm sterujący roletą, sposób montażu oraz grubość materiału. I tak na przykład, na pierwszy rzut oka czarne rolety zaciemniające niczym nie różnią się od klasycznych rolet.
Jeśli jednak z bliska przyjrzymy się wewnętrznej warstwie materiału, to dostrzeżemy tam specjalną podgumowaną warstwę. To właśnie ona odpowiada za odbijanie światła. W tym miejscu warto także dodać, że rolety zaciemniające pełnią także funkcję termoizolacyjną i chronią pomieszczenia przed nadmiernym przegrzaniem. Opcja sprawdza się szczególnie tam, gdzie przez większą część dnia świeci słońce. Rolety zaciemniająca powinny mieć także na dole specjalne obciążniki oraz tak zwane napięcia boczne, które sprawiają, że materiał idealnie przylega do szyby.

Jak dobrać kolor rolety zaciemniającej?

Wielu producentów w swojej ofercie ma na przykład białe rolety zaciemniające. Zastanówmy się nad tym, czy taki odcień zagwarantuje 100% zaciemnienia? Oczywiście, że tak. Jak już wcześniej wspomniano, to spodnia warstwa rolety wpływa na odcinanie dostępu do naturalnego światła. Jeżeli tylko roleta jest dobrze wykonana i jeśli jej materiał jest odpowiednio podgumowany, to nic nie stoi na przeszkodzie, by do sypialni urządzonej w stylu skandynawskim dobrać białe rolety zaciemniające. One tak samo, jak każdy inny odcień zapewnią funkcję zaciemniającą i termoizolacyjną. Biel jest ponadczasowym odcieniem, który optycznie powiększa pomieszczenie i ładnie komponuje się nawet z bardzo nowoczesnymi ramami okiennymi. Białe rolety zaciemniające swoje zastosowanie znajdą nie tylko w sypialniach, ale także w salonach i pokojach dziecięcych.
Jeśli jednak nasze pomieszczenie urządzone jest w stylu industrialnym, glamour czy chociażbym eklektycznym, to znacznie lepszym wyborem będą szare rolety zaciemniające. Wszystkie popielate odcienie są modne od kilku sezonów, a taka nowoczesna dekoracja okienna skupi na sobie uwagę, doda odrobinę tajemniczości i będzie wpisywać się w obowiązujące trendy.
Jeśli zaś chodzi o dobór rolet do wnętrz klasycznych, to ciekawą alternatywą mogą być rolety 100% zaciemnienia w brązowym odcieniu. Taka tradycyjna kolorystyka uspokoi pomieszczenie, nada mu klasy, stylu i ponadczasowego wymiaru.
Jak widać z powyższych przykładów, dobór koloru rolet zaciemniających nikomu nie powinien sprawić żadnych trudności. Wystarczy mieć na względzie styl danego wnętrza oraz własne preferencje.

Skontaktuj się z nami

2020 © WINDOR TECH